K hypotéce vám pomůže nemovitost rodičů

Pokud budete ručit alespoň dvěma nemovitostmi, banka vám poskytne hypotéku na celou částku. Provede odhad její hodnoty a vypočítá, jakou hodnotu má mít nemovitost další. Touto nemovitostí může být například dům či byt vašich rodičů. K ručení potřebujete samozřejmě jejich výslovný souhlas a nemovitost nesmí být zároveň nijak zatížena.

Financovat se také dá dalším úvěrem

Je však jasné, že ne každý má možnost využít nemovitost rodičů pro potřeby zástavy. Nemusíte ale v takové situaci zoufat. Existuje ještě možnost financování hypotéky úvěrem ze stavebního spoření. Jedná se však o krok velmi složitý a měli byste proto vyhledat pro tento úkon finančního poradce, který vám pomůže s nastavením způsobu čerpání tohoto úvěru.

Pokud totiž vyčerpáte tento úvěr ze stavebního spoření příliš rychle, získáte záznam do registrů půjček. Na to určitě bude reagovat vaše banka. Ta totiž podle míry zatíženosti úvěru stanovuje pravidla pro samotnou hypotéku. Váš úvěr se tímto způsobem může mnohonásobně prodražit, což je velice nepříjemné.

Nebankovní instituce

Podle názoru odborníků by se lidé měli spíše vyhýbat půjčkám od nebankovních institucí. Sice se takové půjčky nezapisují do žádného registru, ale to neznamená, že půjčka fakticky neexistuje. Česká národní banka stanovuje taková pravidla, aby byl klient schopen hypotéku splácet po celou smluvenou dobu. Proto se pokus obejít banku s úvěrem od nebankovní instituce může opravdu nevyplatit, protože se daleko jednodušeji dá dostat do značných finančních potíží, ze kterých je obtížné se dostat.