„Média jsou jako kalašnikov.“ Putinova utajená milenka po dlouhé době promluvila

"Média jsou jako kalašnikov." Putinova utajená milenka po dlouhé době promluvila; Zdroj foto: Aktuálně.cz/Nacionalnaja Media Grupa

Devětatřicetiletá Kabajevová tato slova pronesla na akci k 15. výročí založení ruské mediální skupiny NMG Group (Nacionalnaja Media Grupa), v jejímž čele nyní stojí. Ve svém projevu, na nějž upozornil nezávislý zpravodajský server Meduza, mimo jiné poblahopřála všem pracovníkům a okomentovala důležitost médií v současném dění v Rusku.

„Přejme úspěch každému z nás i nám všem dohromady. Náš lid tento úspěch potřebuje, protože mediální práce je dnes v podmínkách, v nichž žijeme a bojujeme za naši zemi, jako válečná zbraň,“ prohlásila Kabajevová odhodlaným hlasem. Na klopě od saka přitom měla písmeno Z čili symbol, kterým Rusové vyjadřují podporu invazi na Ukrajinu. „Pojďme pracovat. Děkujeme vám!“ dodala poté se zaťatou pěstí a odešla z pódia.

V čele mediálního koncernu NMG, který patří mezi jedny z největších ruských mediálních organizací a ovládá tamní velké televize, rozhlasové stanice a weby, stojí Kabajevová od roku 2014. Vedle toho je také podle amerického ministerstva financí majitelkou luxusních nemovitostí na několika místech v Rusku a ve Švýcarsku. V minulosti se ale proslavila především svou kariérou úspěšné gymnastky.

O jejím údajném vztahu s Putinem se spekuluje již roky. Podle pracovníků tajných služeb mají nicméně mnohé zprávy dokazovat, že sportovkyně je už několik let nejen jeho partnerkou, ale s největší pravděpodobností i matkou jeho tří dětí. První se mělo narodit v roce 2015, o čtyři roky později poté na svět údajně přišla jejich dvojčata.

Kreml nicméně soukromí ruského prezidenta přísně střeží a údajný vztah s Kabajevovou, natož existenci jejich dětí nikdy oficiálně nepotvrdil. Podle investigativního týmu ruského opozičního politika Alexeje Navalného může Kabajevová v současnosti mimo jiné Putinovi pomáhat se zatajováním jeho skutečného majetku.

Video: Bývalá gymnastka a politička Alina Kabajevová na archivních záběrech


Pokračovat ve čtení